Budki lęgowe dla jerzyków już są na Modrzewiowej 15

Budki lęgowe dla jerzyków już są na Modrzewiowej 15

30 kwietnia 2021r. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – realizator projektu „Budujemy – kreujemy” (sfinansowanego ze środków Fundacji ORLEN) zawiesiło na budynku bloku mieszkalnego przy ul. Modrzewiowej 15 kilka budek lęgowych dla jerzyków.

Budki zaprojektowali i wykonali uczestnicy w/w projektu – uczestnicy Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Pinokio” w Poniatowej.

Uczestnicy projektu we współpracy z Gminnym Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Poniatowej zadbali zarówno o jerzyki, jak i o osoby mieszkające w w/w bloku.

Jerzyki zyskały bezpieczne miejsce do gniazdowania i lęgu, a osoby mieszkające w w/w bloku pomoc w ograniczeniu populacji uciążliwych owadów (komarów, much), które są pożywieniem jerzyków. Tym samym uczestnicy projektu i Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Poniatowej wpisali się w aktualny na świecie ekologiczny sposób walki z dokuczliwymi owadami – zamiast stosować chemiczne środki wpływające negatywnie na środowisko przyrodnicze, sięgnęli po naturalne narzędzie wypracowane przez przyrodniczy ekosystem.